FAQ

1. Jak wygląda u Państwa proces zamówienia towaru?
2. Wykonują Państwo tylko wzory ze swojego katalogu czy również wg indywidualnych projektów klientów?
3. Z jakiego materiału wykonywane są Państwa produkty?
4. Jakie farby występują w Państwa ofercie?
5. Co to jest cynkowanie ogniowe?
6. Co to jest malowanie proszkowe?
7. Dlaczego słupki metalowe do bramy muszą być zabetonowane?
8. Czy produkują Państwo inne produkty na życzenie, tzn. takie jak zadaszenia, pergole itd.?
9. Co należy przygotować przed pomiarem?
10. Dlaczego wypełnienie panelami jest lepsze niż wypełnienie drewnem?
11. Jakie są zasady płatności i zasady dostawy?
12. Czy wykonują Państwo bramy przesuwne na rolkach?
13. Co to jest samonośna brama przesuwna?
14. Jaki okres gwarancji obowiązuje na Państwa produkty?
15. Dlaczego powinni się Państwo zdecydować na naszą firmę?
16. Czy istnieje możliwość otrzymania projektu przed wykonaniem ogrodzenia?
17. Jak wygląda u Państwa rachunek?


1. Jak wygląda u Państwa proces zamówienia towaru?

  • Aby przygotować ofertę, potrzebujemy szacunkowe wymiary. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo zakładkę "Zapytanie", gdzie mogą Państwo wypełnić odpowiedni formularz i wprowadzić potrzebne dane:
  • Link do zapytania
  • Wówczas przygotujemy dla Państwa ofertę na każdy wzór z naszego katalogu. Jeżeli mają Państwo swój własny wzór, mogą Państwo go załączyć do zapytania w formie rysunku lub zdjęcia, a wówczas przygotujemy ofertę również na ten wzór. Oferta jest bezpłatna i niezobowiązująca.
  • Aby nasza oferta była konkurencyjna, ograniczamy niepotrzebne koszty dojazdu i dlatego przyjeżdzamy do klienta dwa razy: w celu podpisania umowy oraz z dostawą ogrodzenia. Kładziemy duży nacisk na to, aby przygotować dokładną ofertę bez konieczności zmiany ceny. Im dokładniejsze informacje do przygotowania oferty otrzymamy, tym bardziej precyzyjna jest oferta i nie ma konieczności jej zmiany podczas podpisywania umowy. Poza tym w naszej ofercie jest ponad 40 wzorów. Ogrodzenie kupują Państwo na lata, dlatego wysyłamy wszystkie materiały również pocztą i e-mailem, aby ułatwić Państwu decyzję.
  • Jeżeli zdecydują się Państwo na naszą firmę, wtedy przyjeżdżamy do Państwa na miejsce, aby wszystko dokładnie wymierzyć i omówić wszystkie szczegóły. Chcemy, aby nasi klienci dobrze zapoznali się z ofertą oraz mieli wystarczająco dużo czasu, aby podjąć właściwą decyzję.
  • Podczas pomiaru zawierana jest również umowa, wówczas należy wpłacić 10%-ową zaliczkę (w gotówce lub przelewem), a po ok. 4-8 tygodniach ogrodzenie jest do Państwa dostarczane oraz na życzenie może być również zamontowane i wówczas dopiero płacą Państwo resztę kwoty. Rachunki wysyłane są przez nas pocztą.


2. Wykonują Państwo tylko wzory ze swojego katalogu czy również wg indywidualnych projektów klientów?

Wykonujemy wzory wg projektów w naszym katalogu oraz na życzenie klienta. Jeżeli mają Państwo inny pomysł na swoje ogrodzenie i prosimy o przesłanie nam odpowiedniego rysunku, zdjęcia lub projektu, wówczas przygotujemy wycenę również na ten wzór. Wzory z naszego katalogu mogą być także indywidualnie zmieniane na życzenie klienta i zgodnie z potrzebami.


3. Z jakiego materiału wykonywane są Państwa produkty?

Nasza firma wykonuje wszystkie produkty: ogrodzenia, krat okienne, barierki schodowe (tylko na zewnątrz), barierki tarasowe i balkonowe z następującego materiału: prętów 12x12mm, ramy z profilu 30x30mm/ 30x20mm i płaskowników 25x5mm. Do bram wykorzystywany jest grubszy profil 30x30mm i 30x40mm.
Używamy gładkiego materiału z prętami gładkimi lub kręconymi jak i materiału karbowanego (na życzenie). Stal oraz etapy produkcji ogrodzeń mogą Państwo obejrzeć na naszej stronie internetowej w zakładce "Produkcja":
http://www.kowalstwo-hammerman.eu/produkcja


4. Jakie farby występują w Państwa ofercie?

W naszej ofercie występuje 19 wzorów farb. Używamy następujących:
Farby RAL, które mogą być matowe lub błyszczące. One są dostępne jako gładkie oraz ze strukturą. Te farby można wybrać wg tabeli RAL.
Farby antyczne, czyli farby ze strukturą, których paletę mamy zawsze na pomiarze, aby móc pokazać dostępne kolory.


5. Co to jest cynkowanie ogniowe?

Podczas cynkowania ogniowego powstaje powłoka chroniąca przed korozją z masywnego, metalicznego cynku zgodnie z normą DIN EN ISO 1461. Wg tej normy ustala się w zależności od grubości materiału konstrukcji minimalną grubość powłoki. Powłoka cynkowa potwierdza dobrą ochronę przed korozją. Cały proces polega na pokryciu stali metodą mechaniczną warstwą składającą się z cynku. Ogrodzenia zostają zanurzone w wannie w temperaturze 445?C i pokrywają stal od środka i na zewnątrz. Materiał ocynkowany mogą Państwo obejrzeć na naszej stronie internetowej:
http://www.kunstschmiedehammerman.de/produktion


6. Co to jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe ogrodzeń metalowych jest określone normą DIN EN ISO 12944 i polega na elektrostatycznym położeniu farby na elementy ogrodzenia podczas wypalania w specjalnym piecu w temperaturze 180?C. Dzięki takiemu procesowi mają Państwo gwarancję, że już nigdy nie będzie potrzeby malowania ogrodzenia ręcznie.


7. Dlaczego słupki metalowe do bramy muszą być zabetonowane?

W zależności od strefy przemarzania ziemi (różne dla każdej lokalizacji) słupki metalowe powinny być zabetonowane na odpowiednią głębokość (minimum 85 cm). W przeciwnym razie podczas zimy słupki mogą być wypchnięte ponad powierzchnię ziemi, co może powodować problemy z otwieraniem i zamykaniem bramy. Ze względu na duży ciężar bramy metalowych oraz fakt, że brama jest ruchomym elementem i działają na nią obciążenia dynamiczne, słupki bramowe muszą być zabetonowane.


8. Czy produkują Państwo inne produkty na życzenie, tzn. takie jak zadaszenia, pergole itd.?

Nasza firma wychodzi klientom naprzeciw. Jeżeli otrzymamy od Państwa zapytanie w formie projektu, rysunku lub zdjęcia, wówczas skonsultujemy to z naszych fachowcem i damy odpowiedź oraz przygotujemy ewentualną wycenę. Jeżeli Państwo zdecydują się zamówić dany produkt w naszej firmie, wtedy również możemy przygotować dokładny projekt z wymiarami i wzorem.


9. Co należy przygotować przed pomiarem?

Państwa działka powinna być przygotowana do pomiaru. Chcielibyśmy się upewnić, czy mają Państwo wyrównany teren i czy nie ma żadnych przeszkód, które uniemożliwiłyby wykonanie pomiaru (np. krzewy, śnieg itd.). Kompletny pomiar może być wykonany dopiero wtedy, gdy na Państwa działce w linii ogrodzenia nie zalega śnieg. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie wymierzyć dokładnie różnic terenu. Jeżeli nie są Państwo w stanie usunąć śniegu, proszę nas o tym odpowiednio wcześniej poinformować.
Ważną informacją jest dla nas również to, czy planują Państwo przeprowadzenie jakichś prac murarskich np. budowa murków, podmurówki, przebudowa bądź wyburzenie istniejących murków lub innych podobnych prac. Najlepiej byłoby gdyby Państwo przed pomiarem mieli już gotową podmurówkę.
Jeżeli chcieliby Państwo, aby budowa ogrodzenia przebiegała równolegle z budową murków prosimy podać nam konkretne informacje z jakiego materiału będzie wykonany murek, to znaczy: rodzaj materiału (granit, cegła klinkierowa itd.), wysokość, szerokość i głębokość kamienia (materiału). Na podstawie tych informacji sporządzimy dla Państwa na miejscu projekt, według którego podmurówka powinna być zbudowana.
Na miejscu dokonamy dokładnego pomiaru, omówimy wszystkie szczegóły, takie jak farba czy rodzaj
ornamentów, sporządzimy nową ofertę (zgodną z pobranymi wymiarami) i zawrzemy umowę.


10. Dlaczego wypełnienie panelami jest lepsze niż wypełnienie drewnem?

Panele nie "pracują" tak intensywnie jak drewno. Drewno pracuje cały czas (każdego dnia, miesiąca).
Drewno należy regularnie impregnować co z czasem powoduje zmianę wybarwienia drewna (co roku staje się coraz ciemniejsze).
Drewno dodatkowo jest bardziej narażone na obciążenie i bardziej intensywnie pracuje przy obciążeniach np. przy założeniu, że jest to rama metalowa z napędem bramowym.
Od 8 lat nie mieliśmy również żadnej reklamacji na panele, a w przypadku drewna pojawiały się regularne problemy związane z naturalną pracą drewna (przemieszczenia, pęknięcia, odbarwienia itp.).
Bramy z wypełnieniem z drewna są bardzo ciężkie.
Drewno podczas uszkodzenia mechanicznego jest bardzo ciężko wymienić na podobny odcień (w panelach jest to bezproblemowe).
mając do dyspozycji szeroką paletę barw jesteśmy są Państwo w stanie dobrać odpowiedni odcień, który bardzo przypomina drewno. Niektórzy klienci nawet na pierwszy rzut oka mylą panele z drewnem, ponieważ obydwa materiały wyglądają podobnie.


11. Jakie są zasady płatności i zasady dostawy?

Czas dostawy wynosi od 4-8 tygodni. Podczas podpisania umowy powinni Państwo wpłacić zaliczkę
w wysokości 10 % wartości umowy. Zaliczkę mogą Państwo wpłacić tego samego dnia w gotówce (wtedy otrzymają Państwo pokwitowanie wpłaty), lub przelać później na konto.
W przypadku jeżeli zamawiają Państwo ogrodzenie jako firma, zaliczka wynosi 30% wartości umowy.


12. Czy wykonują Państwo bramy przesuwne na rolkach?

Nasza firma wykonuje tylko samonośne bramy przesuwne. Nie wykonujemy bram przesuwnych na tzw. rolkach, a więc bram przy których wykorzystuje się specjalne prowadnice przytwierdzane do podłoża.
Z doświadczenia wiemy, ze w przypadku zwykłych bram przesuwnych (na rolkach) pojawiają się problemy z otwieraniem i zamykaniem bram, szczególnie w zimie, gdy utrudnieniem jest śnieg i lód. W przypadku przesuwnych bram samonośnych nie ma takich problemów i wyglądają one optycznie lepiej. W przesuwnych bramach samonośnych szyna i rolki są znajdują się nad ziemią.


13. Co to jest samonośna brama przesuwna?

Samonośna brama przesuwna jest to brama, która przesuwa się na szynie i rolkach osadzonych na betonowym fundamencie. Zachowana odpowiednia przestrzeń pomiędzy podłożem, a dolną częścią skrzydła pozwala nam na bezproblemowe jej otwieranie, jak i zamykanie. Poza tym samonośna brama przesuwna posiada przeciwwagę stanowiącą 1/3 długości bramy. Do zamontowania takiej bramy konieczny jest fundament betonowy, który musi być przygotowany 2 tygodnie przed montażem bramy. Fundament jest 80cm głęboki, 100cm szeroki i na tyle stabilny, aby brama przesuwna dobrze funkcjonowała. Rolki po których przesuwa się brama, przytwierdzone są do tego właśnie fundamentu. Aby Państwo mogli sobie lepiej wyobrazić jak wygląda samonośna brama przesuwna, załączamy zdjęcie.


14. Jaki okres gwarancji obowiązuje na Państwa produkty?

Gwarancja na nasze produkty udzielana jest na 2 lata (gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, które zostały spowodowane przez zleceniodawcę).


15. Dlaczego powinni się Państwo zdecydować na naszą firmę?

Pomiar i omówienie szczegółów u klienta na miejscu
Na pomiar zawsze zabieramy ze sobą próbki materiału, ornamenty i katalog z farbami, a więc możemy wszystko na miejscu pokazać i dopasować według Państwa upodobań i potrzeb.

Projekt ogrodzenia/ barierki/kraty okiennej
Po podpisaniu umowy i omówieniu wszystkich szczegółów mogą otrzymać Państwo od nas projekt. Dopiero po potwierdzeniu przez Państwa projektu rozpoczynamy produkcje ogrodzenia.

Grubość materiału
Wszystkie nasze produkty wykonane są z prętów 12x12mm, ram z profilu 30x30mm/30x20mm
i płaskownika 25x5mm. Do bram używamy grubszego profilu: 30x30mm i 30x40mm. Używamy pełnych prętów. Stosujemy zarówno gładki materiał z gładkimi i kręconymi prętami, jak i materiału karbowanego (na życzenie klienta). Stal, którą używamy do produkcji ogrodzeń mogą zobaczyć Państwo na naszej stronie internetowej w rubryce "Produkcja":
Link

Cynkowanie ogniowe
To nie jest to samo co galwanizacja. Powłoka antykorozyjna powstaje z masywnego metalicznego cynku, wyprodukowana zgodnie z normą DIN EN ISO 1461. Wg tej normy ustala się w zależności od grubości materiału w konstrukcji minimalną grubość powłoki. Powłoka cynkowa wykazuje bardzo dobrą trwałość antykorozyjną materiału; właściwości antyścieralne, ochrona krawędzi i wytrzymałość, są znakomite. Odporność na chemikalia jest bardzo dobra (za wyjątkiem kwasów).

Malowanie proszkowe
Normy opisują ogólnie materiały i systemy powłokowe i dają wskazówki odnośnie wyboru systemów powłokowych. Zawierają tabele, w których znajdują się liczne systemy powłokowe odpowiednie do warunków otoczenia, uporządkowane według DIN EN ISO 12944. Poza tym zostały również podane informacje dotyczące przewidywanej trwałości powłoki.

Na życzenie klienta sporządzamy listę obiektów referencyjnych które znajdują się w pobliżu zamieszkania danego klienta.


16. Czy istnieje możliwość otrzymania projektu przed wykonaniem ogrodzenia?

Na życzenie klienta po wykonaniu pomiaru i podpisaniu umowy możemy sporządzić projekt ogrodzenia. Jest to projekt komputerowy sporządzony według ustaleń na pomiarze. Dodatkowo jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa wizualizację, tzn. wzór ogrodzenia będzie nałożony na zdjęcie terenu i dzięki temu będziecie Państwo mogli zobaczyć jak ogrodzenie będzie wyglądało na tle Państwa domu. Jeżeli projekt ogrodzenia będzie państwu odpowiadał, prosimy o wydrukowanie tego projektu, podpisanie go i odesłanie nam pocztą. Dopiero po Państwa potwierdzeniu rozpoczniemy produkcję ogrodzenia.


17. Jak wygląda u Państwa rachunek?

Otrzymują Państwo od nas rachunek za poszczególne produkty (np. elementy ogrodzenia) i rachunek od firmy montażowej za usługę. Rachunek otrzymują Państwo pocztą po dostawie ogrodzenia.